Archiwum kategorii: Poprawa i leczenie

Szumy uszne: przyczyny i leczenie. Jak pozbyć się szumu w uszach?

Szumy uszne to dolegliwość, która może mieć różne przyczyny występowania lub pojawić się bez wyraźnego powodu. Ich leczenie będzie zależne od czynnika, który je wywołał. Ten rodzaj dyskomfortu odczuwany w narządzie słuchu zazwyczaj nie niesie ze sobą poważnych konsekwencji, natomiast zdarza się, że jest to jeden z symptomów poważniejszego zaburzenia lub choroby. Na szczęście istnieje… Czytaj dalej »

Woda utleniona do ucha: na szumy, zatkane uszy i ból

Dostępna niemal w każdym domu, woda utleniona znana jest przede wszystkim jako środek odkażający rany. Wiele mówi się również o tym, że płukanie ucha wodą utlenioną pomaga przy jego zatkaniu, odczuwanych bólach lub szumach usznych. Podczas odczuwania niewielkiego dyskomfortu lub bólu ucha warto zainteresować się, jakie są domowe sposoby na zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości takich jak… Czytaj dalej »

Czosnek na szum w uszach: domowy sposób na szumy i ból ucha

Prozdrowotne oraz antybakteryjne właściwości czosnku znane są od wieków. Wykorzystywany jest on bardzo często do zwalczania przeziębienia oraz problemów z trawieniem. Wiele osób sięga również po czosnek na szum w uszach. Sporadycznie występujące szumy uszne mogą uprzykrzyć życie. Mało kto wie, że zniwelować je można w naturalny sposób, za pomocą produktu, który większość osób posiada… Czytaj dalej »

Kupujesz aparat słuchowy? Cena nie powinna być jedynym kryterium!

Umieszczenie w uchu dyskretnego urządzenia – aparatu słuchowego – to często jedyna szansa na to, aby funkcjonować w społeczeństwie bez uczucia dyskomfortu. Dotyczy to osób, u których występują problemy ze słuchem. Proteza ma zastosowanie u pacjentów w każdym wieku, chociaż to ludzie starsi są najczęściej ich użytkownikami. Aparaty słuchowe dla dzieci czy dorosłych są bardzo kosztowną inwestycją.… Czytaj dalej »

Utrata słuchu i jego ubytek – jak sobie z nimi radzić?

Objawy, które towarzyszą zaburzeniom słuchu, często przypisywane są też do innych schorzeń. Z tego względu trudno bez wykonania badania określić źródło dolegliwości. Uszkodzenie słuchu może być wrodzone lub nabyte, niezależnie jednak od tego, czy towarzyszy jednostce od urodzenia, czy ujawnia się w trakcie życia – wymaga profilaktyki. Problem ze słuchem znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, w… Czytaj dalej »

Zapalenie trąbki słuchowej – objawy, przyczyny, leczenie. Jak odetkać trąbki Eustachiusza?

Trąbka słuchowa, czy też przewód Eustachiusza lub trąbka Eustachiusza, łączy górną część gardła z jamą bębenkową ucha środkowego. To niewielki kanał o długości od 3 do 4 cm, którego zadaniem jest wyrównanie ciśnienia po obu stronach błony bębenkowej. Dzięki temu fale dźwiękowe mogą być bez problemu przekazywane na dalsze kosteczki słuchowe, co w konsekwencji pozwala… Czytaj dalej »

Test słuchu – przebieg, wyniki, na czym polega sam test?

Jednym z kluczowych zmysłów u człowieka, jest zmysł słuchu. Prawidłowe słyszenie ma wpływ na ogólne samopoczucie i orientacje w otoczeniu. W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości w dobrym słyszeniu, należy wykonać badanie słuchu. Do utraty słuchu dochodzi w sposób rozciągnięty w czasie, warto badać słuch po zauważaniu nieprawidłowości, jak również profilaktycznie.

Nadwrażliwość słuchowa – przyczyny, objawy, leczenie

Nadwrażliwość słuchowa to wywołująca silny dyskomfort przypadłość, dotykająca zarówno dorosłych, jak i dzieci. Dolegliwości wynikające z tego zaburzenia sprawiają, że osoby z nadwrażliwością słuchową odbierają dźwięki z otoczenia zupełnie inaczej niż osoby zdrowe. Aby uniknąć dalszego rozwoju powikłań w obrębie przewodów słuchowych warto dowiedzieć się, jak rozpoznać nadwrażliwość na dźwięki i czym może być ona… Czytaj dalej »

Leczenie i lekarz od słuchu – informacje, które warto znać

Pogorszenie słyszenia jest powszechnym problemem ludzi na całym świecie. Ubytki słuchu, poza tym, że mogą być wrodzone lub nabyte, np. na skutek powikłań, często też powstają na własne życzenie. Wynikają one coraz częściej z nieprawidłowego trybu życia i narażenia narządu słuchu na odbiór zbyt wysokich dźwięków. Objawy zaburzenia w wielu przypadkach są lekceważone. Ludzie zgłaszają… Czytaj dalej »

Wady słuchu i inne zaburzenia – przyczyny medyczne

Wady słuchu objawiają się niedokładnym rozumieniem mowy, złą słyszalnością dźwięków i tym samym – problemem w komunikacji. Zaburzenia słuchu dotyczą dzieci, ale także dorosłych. Mogą towarzyszyć nam od urodzenia lub pojawić się w ciągu życia. Obniżają nie tylko samoocenę, powodują dyskomfort, ale także znacznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Problemy ze słuchem mogą być niezależne od nas… Czytaj dalej »

Skuteczny lek na poprawę słuchu i inne preparaty

Znajdziesz je na aptecznych półkach, w sklepach zielarskich, w sklepach online. Preparaty, których informacje umieszczone na etykiecie są obietnicą skuteczności produktu. Występują w postaci tabletek, ziół, kropli, a to, co gwarantują, to poprawa słuchu. Powszechność zaburzeń narządu słuchu spowodowała, że po środki te sięga się równie często, jak po inne, mające złagodzić ból, np. głowy… Czytaj dalej »

Jak poprawić słuch domowym sposobem: bez aparatu słuchowego i naturalnie

Z hałasem stykamy się na co dzień w wielu miejscach. Zdarza się to na ulicy, w pracy, ale także gdy słuchamy muzyki w słuchawkach ustawionych na najwyższy poziom głośności. Hałas naraża nas na problemy ze zdrowiem, które lekceważone mogą skutkować poważnymi zaburzeniami narządu słuchu. Osłabione słyszenie nie jest jednak spowodowane wyłącznie ekspozycją na głośne dźwięki.… Czytaj dalej »

Ćwiczenia słuchu fonematycznego – informacje i przykłady

Słuch to jeden z podstawowych zmysłów człowieka. Dzięki niemu możemy nie tylko oglądać świat i jego barwy, ale również odbieramy różnego rodzaju dźwięki z otoczenia. Co najważniejsze, to właśnie słuchowi zawdzięczamy zdolność rozróżniania mowy i komunikację z innymi ludźmi. W artykule odpowiemy dlaczego ćwiczenia słuchu fonematycznego są tak niezwykle ważne i dlaczego bagatelizowanie tego rodzaju… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe – ranking polecanych produktów

Kiedy z naszym słuchem dzieje się coś nie tak, czujemy że słyszymy gorzej lub ktoś nam to sugeruje, warto udać się na bezpłatne badanie słuchu. Może się okazać, że powinniśmy zaopatrzyć się w aparat słuchowy. Wbrew pozorom nie tylko po to, aby lepiej słyszeć. Ale również po to, aby nie obciążać zbytnio drugiego zdrowego ucha.… Czytaj dalej »