Archiwum kategorii: Aparaty i wzmacniacze

Kind aparaty słuchowe – recenzja, opis, parametry

Aparaty słuchowe są bardzo pomocnym i świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem niedosłuchu. Coraz więcej firm oferuje swoje usługi związane z poprawieniem słuchu, a także z wprowadzaniem urządzeń, których dźwięk nie jest przez nic zakłócony. Aparaty słuchowe Kind to jedne ze sprzętów istniejących na rynku, które powinny pomóc w codziennym życiu osobom… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe – jak je odpowiednio dobrać?

Niedosłuch jest schorzeniem, które często wymaga profilaktyki w postaci zastosowania aparatu słuchowego. Problem z odbiorem dźwięków mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Najczęściej jednak dotyczy on seniorów, którzy wraz z wiekiem tracą pełną zdolność słuchową. Osoby, które zdecydowane są na zakup aparatu słuchowego, mają trudność w wyborze urządzenia, dlatego zwracają się do specjalistów oraz wspierają… Czytaj dalej »

Inteligentne wzmacniacze słuchu – opinie specjalistów

Nie słyszysz dobrze i trudno Ci zrozumieć, co inni mówią do Ciebie? Jeśli masz wadę słuchu, a aparat słuchowy jest dla Ciebie zbyt kosztowny, na rynku dostępny jest wzmacniacz słuchu, który jak obiecują producenci – sprawi, że będziesz słyszeć wyraźniej. Czy jednak, aby na pewno? Opinie o urządzeniu są zróżnicowane, jedni polecają, drudzy zdecydowanie odradzają… Czytaj dalej »

Audiofon aparaty słuchowe – cena, opinie, recenzja, parametry

Aparat słuchowy jest sprzętem, który odpowiednio dobrany będzie służył nam pomocą każdego dnia, dlatego tak ważnym jest przemyślenie czego dokładnie szukamy. Polska rodzinna fima Audiofon od 1991 roku zajmuje się branżą protetyki słuchu, wraz z duńską firmą Widex od 1995 roku wprowadzając na rynek szeroką ofertę najbardziej nowoczesnych aparatów słuchowych. Udając się do jednego z… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Widex – opis, parametry, opinie

Marka Widex zajmuje się sprzedażą aparatów słuchowych. W swojej ofercie posiada wiele opcji sprzętów leczniczych. Wedle producenta te powinny pomóc osobom słabosłyszącym lub niedosłyszącym w tym, aby mogły lepiej funkcjonować w życiu codziennym. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy produkt, którego celem jest poprawienie słuchu, rzeczywiście idealnie pracuje, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie, należy… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Starkey – opis, recenzja i opinie

W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na odbiór coraz większej ilości bodźców dźwiękowych. Ich nadmiar może wzbudzić wiele dolegliwości związanych z utratą słuchu, które nieleczone stają się poważnym problemem. Wpływa to nie tylko na nasze relacje z innymi, ale również może powodować, że osoby dotknięte tym problemem czują się nieakceptowane. A w pewnym stopniu nawet odrzucone… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Siemens – opis, recenzja, parametry

Firma Siemens znana jest na całym świecie jako wiodący producent aparatów słuchowych. Od ponad 130 lat nieprzerwanie ulepsza swoje technologie, wciąż wprowadzając nowe rozwiązania. W bogatym asortymencie firmy znajdują się aparaty na każdy rodzaj ubytku słuchu. Aparaty słuchowe Siemens są bardzo mało awaryjne. Jednak gdyby pojawił się jakikolwiek problem, nie ma problemu z naprawą, ponieważ… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Selectic – opis, parametry, recenzja

Zaburzenia słuchu są najczęstszą nieprawidłowością w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Ludzie mogą ją nabyć, a także się z nią urodzić. Około 70% osób starszych ma problemy ze zmysłem słuchu, a u 1/5 dzieci wada ta jest dostrzegana już w wieku przedszkolnym. Jednak w każdym przypadku warto zadbać o dobranie odpowiedniego aparatu słuchowego. Czy warto więc zwrócić… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Phonak – opis, parametry, recenzja

Ubytek słuchu dotyczy coraz większej liczby osób w każdym wieku. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji zbagatelizowania tego problemu. Jeżeli nie zareagujemy możliwie szybko na objawy, świadczące o tym, że mamy problemy ze słuchem może to doprowadzić do trwałego pogorszenia rozumienia mowy – deprywacji słuchowej, polegającym na tym, że słyszymy mowę, ale… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Oticon – opis, recenzja, parametry

W ciągu ostatnich kilkunastu lat na rynku aparatów słuchowych dokonał się rewolucyjny postęp. Urządzenia kojarzone dotychczas z niskiej jakości drogimi i topornymi w użyciu protezami stały się niewielkim, eleganckim i bardzo zaawansowanym technicznie towarzyszem życia osoby niedosłyszącej. Jednak wraz z tym postępem zwiększyła się także ilość firm i modeli produkujących aparaty słuchowe. Nie jest przez… Czytaj dalej »

Aparaty słuchowe Geers – opis, parametry, recenzja

W Polsce rośnie liczba ludzi cierpiących z powodu niedosłuchu. Nie dotyczy to wyłącznie osób starszych, ale nawet noworodków. Niestety wielu pacjentów boi się spojrzeć prawdzie w oczy i zwleka z udaniem się do specjalisty. Tymczasem na rynku istnieje bogaty wybór modeli aparatów słuchowych, które mogą zdecydowanie podnieść jakość życia pacjentów.

Aparaty słuchowe Bernafon – opis, parametry, recenzja

Bardzo wiele osób cierpi na niedosłuch. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, zwłaszcza że problem dotyczy nie tylko osób starszych, ale także młodzieży i dzieci. Problemy ze słuchem mogą długo pozostać niezauważone, ponieważ pojawiają się bardzo powoli, stopniowo. Nieraz kłopoty ze słuchem szybciej zauważa rodzina, niż sam zainteresowany. Szwajcarska firma Bernafon Aparaty Słuchowe działa… Czytaj dalej »

Aparat słuchowy Beurer – opis, parametry, recenzja

Coraz częściej występujące problemy ze słuchem sprawiają, że duża część starszych ludzi wycofuje się z życia społecznego, czując skrępowanie i nie chcąc przyznawać się do swojej przypadłości. Tymczasem zastosowanie nowoczesnej technologii w formie mało widocznych i łatwych w użyciu aparatów słuchowych ułatwia codzienne życie i jego komfort. Wybór aparatu słuchowego nie jest łatwy. Na rynku… Czytaj dalej »

Aparat słuchowy Axon – opis, parametry, recenzja

Osłabienie słuchu często zaczyna się już po ukończeniu 55-go roku życia. Natomiast po skończeniu 80 lat większość z nas ma mniej lub bardziej nasilone problemy ze słyszeniem. Powoduje to duży dyskomfort i często wycofanie się z życia społecznego. Krępujemy się, nie słysząc co mówią do nas inni. Jest to idealny moment na wybór i zakup… Czytaj dalej »