Kind aparaty słuchowe – recenzja, opis, parametry

Aparaty słuchowe firmy Kind

Aparaty słuchowe są bardzo pomocnym i świetnym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem niedosłuchu. Coraz więcej firm oferuje swoje usługi związane z poprawieniem słuchu, a także z wprowadzaniem urządzeń, których dźwięk nie jest przez nic zakłócony. Aparaty słuchowe Kind to jedne ze sprzętów istniejących na rynku, które powinny pomóc w codziennym życiu osobom potrzebującym poprawy własnego słuchu. Marka ta posiada w ofercie kilka modeli, odpowiednich dla różnego rodzaju wad narządu, jakim jest ucho. Aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju urządzenie jest odpowiednie dla konkretnych osób, warto zapoznać się z poniższymi informacjami, które pozwalają zapoznać się i nakreślić charakterystyczne cechy aparatu słuchowego Kind.


Menu:

Ranking Kind – aparatów słuchowych

Marka aparatów słuchowych Kind wprowadziła do sprzedaży kilka modeli, które różnią się od siebie przeznaczeniem, wyglądem, wielkością, a także ogólną budową. W obecnej chwili można podzielić je na kilka konkretnych punktów.

Zauszny aparat słuchowy kind

Zauszne aparaty słuchowe Kind, które odpowiednie są dla każdej wady słuchu od poziomu lekkiego do znacznego i posiadają szeroki program dostępnych funkcji. Produkt jest niewielki i lekki, jednak przez sposób zakładania na ucho staje się bardzo widoczny.

Zalety i wady

Zaletą tego typu aparatu jest gwarancja korekcji wszystkich typów niedosłuchu; odpowiednia wentylacja ucha; łatwość w obsłudze; manualna obsługa programów dostępnych w urządzeniu. Wadą aparatów słuchowych zausznych jest przede wszystkim ich rozmiar oraz widoczność. Są łatwo rozpoznawalne i mogą być dla użytkownika obiektem wywołującym poczucie zawstydzenia.
Aparaty słuchowy kind

Model od firmy Kind z wydzieloną słuchawką

Firma Kind aparaty słuchowe z wydzieloną słuchawką produkuje od pewnego czasu. Charakteryzują się one dużo bardziej zaawansowaną technologią oraz złożoną budową. Odpowiednie są dla każdego typu niedosłuchu, a ich budowa pozwala na słyszenie czystego, niczym niezakłóconego dźwięku.

Zalety i wady tego modelu

Zalety tych aparatów słuchowych to przede wszystkim czysty, zrozumiały dźwięk i jego najwyższa jakość; wydajność baterii i rzadkie jej wymienianie; dyskretny i niewielki wygląd; odpowiednia wentylacja ucha. Główną wadą tego rodzaju aparatów jest ich cena, która stosunkowo przewyższa standardowy koszt podstawowych sprzętów.

Aparaty wewnątrzuszne

Aparaty słuchowe Kind wewnątrzuszne to produkty bardzo dyskretne, zamieszczane w środku ucha. Są najlepszym rozwiązaniem dla osób z umiarkowanym niedosłuchem.

Zalety i wady modeli wewnątrzusznych

aparat sluchowy kind joy

Zaletą aparatów wewnątrzusznych jest ich pełna dyskrecja, niewielkie rozmiary, dopasowanie do konkretnego ucha- indywidualna produkcja, bezproblemowe wykonywanie połączeń za pomocą telefonu. Wadami tych produktów jest znikoma wentylacja ucha oraz problematyczna obsługa przedmiotu przez osoby mniej sprawne manualnie.

Czy wyprodukowane przez Kind aparaty słuchowe to dobry wybór?

Produkty marki Kind posiadają wysoką jakość oraz staranność wykonania. Cechują się dobrym i czystym dźwiękiem, a także odpowiednim dopasowaniem do narządu słuchu. Wybierając tego typu przedmioty, należy jednak podejść do decyzji kompleksowo i zbadać urządzenia pod wieloma aspektami. Aparat słuchowy Kind jest dobrym rozwiązaniem, jednak pod kilkoma względami może być bardzo problematyczny. Warto więc rozejrzeć się na rynku i porównać tę firmę z innymi, które także charakteryzują się sprzedażą aparatów słuchowych.

Bibliografia

 1. Bartnikowska, Urszula. “Głuchota–mniejszość językowa, kulturowa, pogranicze…, czyli społeczny kontekst badania zjawisk związanych z uszkodzeniem słuchu.” Niepełnosprawność 4 (2010): 27-41.
 2. Skrzypek, A., Sekula, A., Deryło, M. B., Kuśmierczyk, J., & Talar, M. (2014). Ocena niedosłuchu u osób powyżej 60. roku życia korzystających z aparatów słuchowych. Otolaryngologia Polska, 68(1), 25-29.

6 myśli nt. „Kind aparaty słuchowe – recenzja, opis, parametry

 1. maja.nowakowska

  Jakoś mam wątpliwości do Kind, bo wiele razy zdarzyło mi się, że to nie był ich aparat, tylko wyprodukowany przez kogoś innego. Szkoda, że firma się ani razu nie ustosunkowała do tego.

  1. felicja88

   Miałam bardzo podobne spostrzeżenia 😉
   Potem dowiedziałam się, że Kind to tylko dystrybutor, który nie produkuje samemu aparatów słuchowych a jedynie podpisuje się pod gotowymi. Mnie to kompletnie nie zachęca, za bardzo tam majstrują

 2. harry

  Szkoda, że nie ma nic na temat cen aparatów od kind… Tak to ciężko jakąkolwiek decyzję podjąć, bo ostatecznie trzeba zmieścić się w budżecie.
  A jak sobie aparaty Kind radzą z dużą ilością głosów tzn. w miejscach publicznych czy na uczelniach? Chyba na tym najbardziej mi zależy, bo często przebywam w tłumie, jakieś wykłady na uczelni czy praca na pół etatu w korpo. Co polecicie?

  1. Paweł S.

   Do harry – wiesz co, wydaje mi się, że nadal musisz wszystko przetestować.
   Zawsze się powtarza, że aparaty słuchowe to kwestia indywidualna i najlepiej właśnie, żebyś sam się przekonał, które aparaty w tłumie się sprawdź. Mi np. wystarczy hearing aid, ale nie wiem czy u ciebie będzie tak samo.

   1. ernie

    Paweł Wysocki – dowiem się w salonie Geersa coś na temat tych aparatów? Gdzie te Hearing Aid są dostępne? I jaki konkretnie model warto sprawdzić?

    1. Paweł S.

     Na szybko mogę podać tylko ich stronę, dokładnie model X3600 https://hearing-aid.pl/, ponieważ jestem w pracy. Z drugiej strony konkretnie też nie wiem, które salony je oferują. Może być niestety też tak, że ta ich dobra cena jest z powodu braku opłat dla jakiegoś dystrybutora. Tak zgaduję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

twenty eight − twenty three =