Skuteczny lek na poprawę słuchu i inne preparaty

Skuteczne leki na poprawę słuchu

Znajdziesz je na aptecznych półkach, w sklepach zielarskich, w sklepach online. Preparaty, których informacje umieszczone na etykiecie są obietnicą skuteczności produktu. Występują w postaci tabletek, ziół, kropli, a to, co gwarantują, to poprawa słuchu. Powszechność zaburzeń narządu słuchu spowodowała, że po środki te sięga się równie często, jak po inne, mające złagodzić ból, np. głowy czy brzucha. Ilość leków powoduje dylemat – jaki preparat na poprawę słuchu wybrać? Poznaj środki, które przeciwdziałają problemom słuchowym.
Menu:

Jaka forma leku na poprawę słuchu ma sens?

Z problemem zaburzenia słuchu boryka się coraz większa liczba ludzi na świecie. Schorzenia tego narządu ujawniają się nie tylko tuż po narodzinach, ale także w trakcie życia jednostki. Lista przyczyn, które skutkują bólem uszu i pogorszonym słyszeniem jest bardzo liczna. Najczęściej jednak stan ten wywołują: nieprawidłowa higiena uszu, przyjmowanie antybiotyków, powikłania po innych chorobach oraz hałas. Ostatni czynnik dotyczy nie tylko gwaru ulicznego, fabrycznego czy produkcyjnego, które wynikają z miejsca zamieszkania i pracy, ale także sposobu korzystania z telewizji, radia i innych nośników muzycznych lub informacyjnych. Coraz więcej osób zdecydowanie przekracza dopuszczalną przez ucho wysokość dźwięków, puszczając muzykę, wiadomości, możliwie na cały regulator. W zależności od stopnia zaawansowania problemu słuchu stosuje się leki na jego poprawę, które występują w postaci: tabletek, ziół oraz kropli.

Tabletki na poprawę słuchu – skuteczny czy złudny środek?

Sprzedawane w różnej postaci – kapsułek, suplementów diety, leków przeciwbólowych. Tabletki na poprawę słuchu zalecane są osobom, które mają problem z odbiorem dźwięków podczas oglądania telewizji, komunikacji i innych, codziennych czynności. Rekomendowane w każdym wieku, głównie seniorom. Tabletki na słuch zawierają właściwości chroniące komórki słuchowe, wśród których znajdują się: magnez, witamina E czy miłorząb japoński. Badania wykazują, że powyższe składniki, zawarte w lekach wpływają na poprawę słuchu. Decydując się na zakup tabletek, należy uważnie przeczytać etykietę i sprawdzić ich właściwości, aby uniknąć niepożądanych skutków, np. pogorszenia zamiast poprawy słuchu. Wśród leków, działających regenerująco na narząd słuchu, są suplementy diety, zawierające makroskładniki, mikroskładniki, minerały i witaminy. Więc

Naturalne zioła na poprawę słuchu

Mają zastosowanie w przypadku wielu schorzeń – zioła lecznicze. Nie tylko pomagają uśmierzyć ból, ale również działają przeciwko dolegliwości. Lek na poprawę słuchu występuje również w formie ziół: liści miłorzębu, głogu czosnku, korzenia żeń-szenia. Niektóre z nich zwiększają wydzielanie tlenku azotu w naczyniach krwionośnych, co wpływa na polepszenie słuchu oraz redukcję szumów. Podobnie, jak w przypadku tabletek na poprawę słuchu, w tym także należy zapoznać się ze szczegółową informacją dotyczącą konkretnej rośliny. Np. w sytuacji występowania innej choroby – czy nie wywoła skutków ubocznych. Wśród niebezpiecznych, a zarazem pomocnych dla organizmu roślin jest barwinek pospolity. Wpływa on korzystnie na krążenie uszne i poprawne słyszenie. Jest to jednak jednocześnie zioło trujące, z którego nie należy korzystać na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem.

Krople do uszu – płynny lek na poprawę słuchu

Najczęściej występuje w wieku dziecięcym, co jednak nie oznacza, że nie dotyczy dorosłych. Zapalenie ucha to schorzenie, które powoduje silny ból narządu słuchu oraz wyciek ropnej wydzieliny. Jego przyczyną jest stan bakteryjny lub grzybiczy. Leczenie tej dolegliwości może odbywać się przy wykorzystaniu tabletek, ale także kropli do uszu. Te ostatnie działają kojąco, uśmierzając ból i dyskomfort. Krople stosuje się w różnych stopniach zaawansowania zapalenia. W przypadku dolegliwości ucha zewnętrznego w leczeniu wykorzystuje się antybiotyk w płynnej postaci, który działa miejscowo. W zależności od właściwości tego leku na poprawę słuchu – można go nabyć bez recepty lub tylko i wyłącznie za jej okazaniem. Krople do uszu stosuje się także w ramach higieny.

Jaki preparat w takim wypadku wybrać?

Gdy zauważymy u siebie problem ze słuchem można podjąć działania polegające na przyjmowaniu tabletek bez recepty, ziół oraz kropili. Jak zatem wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie? Który lek oraz preparat zapewni nam najlepsze rezultaty? W odpowiedzi na te regularnie pojawiające się pytania przygotowaliśmy tabelę z konkretnymi produktami, które cieszą się sporą popularnością wśród naszych czytelników.

 Tabletki na poprawę słuchu 
acustivum

Acustivum
Preparat jest połączeniem ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego, gryki, kwasu alfa-liponowego, witaminy E oraz magnezu.
  • Pierwszy z wymienionych składników przyczynia się do wspomagania krążenia obwodowego.
  • Gryka natomiast zapewnia odpowiednie funkcjonowanie naszych naczyń krwionośnych.
  • Witamina E chroni natomiast nasze komórki przed skutkami stresu oksydacyjnego.
  • Magnez zapewnia zdrowe funkcjonowanie układu nerwowego. Wszystkie te właściwości przyczyniają się do usuwaniu problemów wynikających z osłabienia słuchu.
  • Opisywany środek może powodować powstanie nadwrażliwości na niektóre składniki zawarte w preparacie. Ze względu na obecność miłorzębu japońskiego może powstawać skłonność do krwawień oraz nasilać działanie środków, które obniżają krzepliwość krwi.

    Tone tabletki

    Tone
    Tabletki zawierają w swoim składzie wyciąg z gryki w połączeniu z czarną borówką, chmielem zwyczajnym oraz galangalem. Preparat został wzbogacony o:
  • potas
  • magnez
  • witaminę B3
    Jest to kompozycja zdrowych wyciągów ziołowych, których zadaniem jest działanie wspomagające w utrzymaniu dobrego słuchu.
  • Tabletki mogą przyczyniać się do powstawania nadwrażliwości oraz uczuleń, na pewne składniki w nich zawarte.

     Zioła na poprawę słuchu 
    Memobon

    Memobon
    Jest to kompozycja zielarska zawierająca ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, a także z korzenia żeń-szenia. Preparat wpływa na ukrwienie mózgu, koncentrację, a także właściwe funkcjonowanie narządu słuchu oraz równowagi. Ponadto korzeń żeń-szenia zapewnia zachowanie wydolności umysłowej oraz fizycznej. Środek poprawia takze witalność całego organizmu.Określony preparat zielarski może powodować uczulenia oraz nadwrażliwość. Ze względu na obecność ekstraktu z liści miłorzębu japońskiego, zioło może wzmagać skłonność do powstawania krwawień, a ponadto nasilać działanie preparatów, które obniżają krzepliwość krwi.
    Ginkobon Forte

    Ginkobon Forte
    Kompozycja zielarska zawiera w swoim składzie ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego, który zapewnia prawidłową pracę mózgu wspomaga koncentrację oraz pamięć, a także odpowiednie funkcjonowanie narządu słuchu i ogólnej równowagi.Preparat może przyczyniać się do powstawania uczuleń. Obecność miłorzębu japońskiego sprzyja niebezpieczeństwu wzmagania krwawień, a także nasilania działania lekarstw, które obniżają krzepliwość krwi.

     Krople na poprawę słuchu 
    Fonix

    Fonix
    Jest to preparat w formie kropli zawierający w swoim składzie:
  • olejek z liści oliwki europejskiej
  • olej sezamowy, olej z liści murraya
  • wyciąg z palmy Sabałowej
  • fitosterole
  • olej z liści cynamonu
  • wyciąg z koralowca gorgonia
  • olejek miętowy.
    Preparat pomaga w przypadku dolegliwości bólowych, infekcji, podrażnień narządu słuchowego, a także nagromadzenia dużej ilości woskowiny. Stosowanie preparatu przyczynia się do poprawy słuchu.
  • Preparat nie może być stosowany w przypadku obecności perforacji błony bębenkowej. Dodatkowo może powodować podrażnienia
    Olivocap

    Olivocap
    Preparat w kroplach, który przeznaczony jest do usuwania nadmiernej ilości woskowiny usznej. Nadmierna ilość wosku przyczynia się bowiem do powstania niepożądanych rezultatów w obszarze narządu słuchu. Produkt jest naturalny, zawiera bowiem mieszankę naturalnych olejków takich jak, miętowy oraz oliwa z oliwek.Preparat nie może być wykorzystywany w przypadku obecności perforacji błony bębenkowej.

    Opisane wyżej preparaty przynoszą pewną poprawę w problemach z narządem słuchowym, jednak jest to działanie doraźne. W dłuższej perspektywie rezultaty mogą być jednak mocno ograniczone lub co gorsza przynieść zupełnie odwrotne efekty. Alternatywnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie ze specjalnego aparatu słuchowego. Takie działanie zastosowane w odpowiednim czasie, ochroni przed pojawieniem się poważnych problemów z narządem słuchu w przyszłości. Określone urządzenia przyczynia się do pobudzania komórek słuchowych, a także przeciwdziała utracie umiejętności słyszenia.

    Bibliografia

    1. Niemczyk, Kazimierz, and Katarzyna Pierchała. “Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w chorobie Ménière’a.” Polski Przegląd Otorynolaryngologiczny 1.3 (2012): 220-226
    2. Konopka, Wiesław, and Marzena Mielczarek. “Ocena porównawcza skuteczności leczenia betahistyną i elektrostymulacjami pacjentów z szumami usznymi.” Otorynolaryngologia 8.3 (2009).

    10 myśli nt. „Skuteczny lek na poprawę słuchu i inne preparaty

    1. krśka

      Tabletki i krople mają tylko sens, gdy lekarz nam je poleci. Na pewno nie używałabym ich na oślep, zbyt bym się bała, że sobie pogorszę słuch albo błonę bębenkową przebije.

    2. w45

      Warto też powiedzieć, że od lat używane “patyczki do uszu” tak naprawdę mogą zrobić większą krzywdę. Faktycznie krople do uszu do czyszczenia przewodu słuchowego to najlepsze wyjście. Olivocap jest całkiem przyzwoity. (:

    3. Katarzynka

      Dzień dobry. Czy ktoś stosował może jakieś tabletki na słuch?
      Podchodzę do nich bardzo sceptycznie, bo przecież wszystkie te witaminy można również dostarczyć w pożywieniu… W czym one są takie wyjątkowe?

    4. Paulla

      Pomocy! Od dwóch miesięcy mam problem z lewym uchem. Pobolewa mnie ciągle, mimo, że używałam kropli dousznych. Nie wiem już, czym to leczyć. Czy zioła mi pomogą?

      1. martha stewart

        Do Mira:
        Jeżeli tak długo Cię boli, to trzeba iść do dobrego lekarza, a nie działać na własną rękę, bo możesz sobie zrobić większą krzywdę. Jak to zapalenie bakteryjne no to antybiotyk trzeba będzie podać.

    5. angelle20

      Żaden lekarz nigdy nie przepisał mi tabletek na problemy ze słuchem… Jeżeli u kogoś się sprawdziły – nie ma problemu. Ja jestem zwolenniczką kropli dousznych i oczywiście aparatów, które pomagają wyłapywać dźwięki, które gdzieś tam nam umykają.

      1. gościnna

        Do angellie79 – krople jak najbardziej są bezpieczne, ale czy takie aparaty na pewno służą uchu? Mam sporo wątpliwości, chociaż bardzo chciałabym coś zamówić.

    6. Amadeo03

      Jeżeli nie dosłyszycie jak ja, to możecie spróbować z modelem od Hearing Aid, najnowszy to podobno X3600. Idealne cenowo i technicznie – jeżeli chodzi o lekkie wady. Jak to jest z mocnymi, nie mogę się wypowiedzieć – ale całkowicie załatwia problemy mojego typu. Czuję się jak normalny członek społeczeństwa!!!

      1. zośka

        Jak szukam tego Hearing Aid w googlach to wyskakują mi tylko jakieś angielskie strony… pomocy!!! 🙁

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    4 × = twenty eight