Aparaty słuchowe Starkey – opis, recenzja i opinie

Aparaty słuchowe Starkey - ranking produktów i opinie po stosowaniu

W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na odbiór coraz większej ilości bodźców dźwiękowych. Ich nadmiar może wzbudzić wiele dolegliwości związanych z utratą słuchu, które nieleczone stają się poważnym problemem. Wpływa to nie tylko na nasze relacje z innymi, ale również może powodować, że osoby dotknięte tym problemem czują się nieakceptowane. A w pewnym stopniu nawet odrzucone przez środowisko.

Menu:

Wybór aparatów słuchowych Starkey

Z pomocą przychodzą najnowsze rozwiązania technologiczne, które są w stanie w znacznym stopniu poprawić nasz słuch. Firma Starkey Hearing Technologies bazująca na wieloletnim doświadczeniu oferuje wiele zaawansowanych urządzeń. Aparaty słuchowe Starkey cechuje całkiem elegancki i minimalistyczny wygląd, oraz również wyraźny komfort korzystania.

Omówmy więc najpopularniejsze modele.

Aparat słuchowy Starkey ze słuchawką zewnętrzną RIC

starkey ze sluchawka zewnetrzna RIC

Pierwszy model ze słuchawką zewnętrzną RIC jest idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych fizycznie, które pragną nie tylko lepiej słyszeć, lecz także monitorować swoją aktywność ruchową. Dzięki wykorzystaniu najnowszej technologii Livio Al urządzenie łączy się za pomocą aplikacji ze smartfonem, pozwalając na natychmiastowy odczyt danych. Model RIC pozwala na swobodne uprawianie sportu bez obaw, że słuchawka będzie wypadać z kanału usznego. RIC jest odpowiednim wyborem dla zmagających się z jednostronnym ubytkiem słuchu. Duży rozmiar baterii pozwala na korzystanie z aparatu przez ponad 22 dni, a o konieczności naładowania zostaniemy poinformowani wyraźnym sygnałem dźwiękowym. Produkt ten posiada szeroki zakres dźwięku, to znaczy, że dociera do nas znacznie więcej, niż w przypadku innych modeli. Wadą tego modelu są przede wszystkim duże rozmiary, które mogą stać się uciążliwe w miarę częstego użytkowania.

Model wewnątrzkanałowy CIC

aparaty sluchowe typu CIC
Dla osób, którym zależy na ukryciu przyrządu, dobrym rozwiązaniem będzie wersja całkowicie wewnątrzkanałowa CIC. Przeznaczona jest dla tych, którzy borykają się z łagodną jak i umiarkowaną wadą słuchu. Pomimo swoich małych rozmiarów aparat słuchowy Starkey oferuje wiele możliwości technologicznych. Między innymi dzięki wykorzystaniu systemu Muse IQ urządzenie pozwala na zlokalizowanie źródła i natężenia dźwięku pozwalając na odpowiednią redukcję szumów poprzez automatyczną adaptację z otoczeniem. Ponadto, zoptymalizowany kształt pozwala na idealne dopasowanie do kanału usznego jednocześnie całkowicie się maskując. Niestety ten model aparatu nie jest idealny w przypadku codziennego korzystania. Pojemność baterii starcza zaledwie na kilka dni korzystania, a po jej wyczerpanie należy wymienić ją na nową. Brak możliwości naładowania urządzenia sprawia, że będziemy musieli stale zaopatrzać się w materiały eksploatacyjne. To ważna informacja, bo te w skali miesięcznej mogą stanowić niemały wydatek.

Model Wewnątrzuszny ITE

model wewnatrzuszny ITE
Następną wersją jest model wewnątrzuszny ITE przeznaczony dla osób zmagających się najróżniejszymi defektami słuchu. Począwszy od łagodnych wad, skończywszy na głębokich schorzeniach. Urządzenie serii Z wyposażone jest w technologię pozwalającą na replikacje wysokoczęstotliwościowych dźwięków. Sprawia to, że na przykład docierany do nas wysoki głos będzie czysty i łatwy do przyswojenia przez kosteczki słuchowe. Pojemność baterii jest nieco większa niż w przypadku wcześniej omawianego modelu. Pozwala ona na ponad 15 dni nieustannego korzystania. Wadą tego urządzenia może się okazać konieczność zakupu nowych baterii spowodowaną brakiem możliwości naładowania aparatu. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

Czy warto wybrać aparat słuchowy Starkey? Ogólne podsumowanie

Firma Starkey aparaty słuchowe posiada w wersjach, któte pozwalają na choćby częściowe zaspokojenie potrzeb nawet wymagających klientów, ceniących sobie wygodę i niezawodność urządzeń. Wszystkie modele wykonane są z surowców o dobrej jakości, spełniających standardy bezpieczeństwa.  Biorąc pod uwagę zaprezentowane produkty oferowane przez firmę Starkey HT należy mieć na uwadze, że informacje zawarte w artykule mają charakter jedynie informacyjny. Dobór odpowiedniego urządzenia zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji, jak również od stopnia i rodzaju wady. Dlatego też zalecane jest, aby przed wyborem właściwego urządzenia zasięgnąć porady protetyka słuchu. Zaleca się również przeszukiwanie rynku, gdyż ulega on nieustannym modernizacjom i zawsze możemy znaleźć lepsze rozwiązania.

Bibliografia

 1. Czajkowska-Kisil, Małgorzata. “Niepełnosprawność słuchowa jako przesłanka dyskryminacji.” Warszawa: Towarzystwo edukacji antydyskryminacyjnej (2012).
 2. Czyż, Anna. “Problemy komunikacyjne osób z postlingwalnym uszkodzeniem słuchu a możliwości doboru aparatów słuchowych.” Niepełnosprawność. Półrocznik Naukowy 7 (2012): 124-132.

7 myśli nt. „Aparaty słuchowe Starkey – opis, recenzja i opinie

 1. Zosia11

  Co polecacie bardziej – wewnątrzuszne czy zauszne? Wolałabym jednak wewnątrzuszny, bo wydaje mi się mniej widoczny, ale nie wiem, czy ich przewodzenie i trwałość jest taka sama?

  1. Monika Raczko

   Zosia11 – Najnowsze aparaty zauszne wcale nie rzucają się tak w oczy! Poza tym te dokanałowe niestety często są mniej odporne na wodę czy kurz. Jednak jeżeli znajdziesz taki z dużą odpornością, to jak najbardziej nie będzie odbiegał jakością od innych. Sprawdź Audibel i Hearing Aid. Mają modele, którym deszcze niestraszny. Reszta będzie już zależała od twoich wrażeń.

   1. Zosia11

    Audibel dość dobrze znam, oglądałam go w salonie, ale nie polubiliśmy się. Coś mi z dźwiękiem nie pasowało, ale już nie pamiętam, co dokładnie. O Hearing Aid słyszę pierwszy raz. Jakiś konkretny model masz na myśli?
    Aha i dzięki za odzew.

 2. Bogdan

  Z mojego doświadczenia zauważyłem, że w Starkeyu o wiele rozumiem mowę, szczególnie z odległości. W porównaniu do Widexa, starkey wypada o wiele lepiej, a niby obydwa sprzęty są tak samo zaawansowane technologicznie. Strasznie subiektywna sprawa.

  1. G.

   Bogdan – zgadzam się. Miałem podobne wrażenia ze słyszeniem mowy, ale Starkey to aparat, który bardzo sztucznie ostatecznie brzmi – u mnie tak było. I niestety negatywne doświadczenia z awaryjnością Starkey.
   Wydaje mi się, ze następny wybiorę inny aparat. Pozdrawiam

  2. Paweel

   Modele od Starkey to wyższa półka cenowa… niemniej jednak bardzo chciałabym kiedyś mieć aparata z dołączoną aplikacją na smartfona, która praktycznie wszystko rejestruje i dostosowuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

thirty nine + = 46