Aparaty słuchowe Selectic – opis, parametry, recenzja

Zaburzenia słuchu są najczęstszą nieprawidłowością w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Ludzie mogą ją nabyć, a także się z nią urodzić. Około 70% osób starszych ma problemy ze zmysłem słuchu, a u 1/5 dzieci wada ta jest dostrzegana już w wieku przedszkolnym. Jednak w każdym przypadku warto zadbać o dobranie odpowiedniego aparatu słuchowego. Czy warto więc zwrócić uwagę na apraty słuchowe firmy Selectic?


Menu:

Wybór aparatów słuchowych Selectic

Poniżej przedstawiamy aparaty słuchowe Selectic, które mogą wpaść w Państwa gusta. Jest to powiązanie eleganckiej obudowy z nowoczesną technologią, a co za tym idzie, sprzęt spełnia wysokie standardy.

Model aparatu Oticon
Parametry
Zalety i Wady
luna R R

Selectic Luna R-R
Naturalnie odwzorowuje dźwięki, rozróżnia mowę od szumu otoczenia. Ma w sobie akumulator litowo-jonowy, który daje możliwość słyszenia przez 24 godziny, dodatkowo wystarczy włożyć go do ładowarki na noc, by już rankiem były naładowane. Aparaty te są małe i proste w obsłudze. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Typ: Aparat zauszny - nosi się za uchem, powyżej małżowiny
Zalety - Duże przyciski do wyboru programów; mocniejsze baterie; dobra jakość dźwięku.
Wady - może być widoczny, np. przy spiętych czy też bardzo krótkich włosach.
Selectic Luna RC

Selectic luna R-C
Dopasowany do praktycznie każdego telefonu z Bluetooth. Kompatybilny z systemami operacyjnymi, tj. Android, iOS, Windows Phone. Sprzęt ten daje nam możliwość na odbieranie i kończenie połączeń dzięki przyciskowi na powłoce urządzenia - możesz robić to także, gdy telefon nie znajduje się bezpośrednio przy Tobie, ale w pobliżu, np. w drugim pokoju, co wpływa na wygodę użytkowania. Ten aparat słuchowy można także zamienić w bezprzewodowe słuchawki - możemy przez nie oglądać telewizję, dzięki jednej z ich funkcji.

Typ: Aparat zauszny - nosi się za uchem, powyżej małżowiny
Zalety - Możliwość połączenia z telewizorem i radiem; duże przyciski do wyborów programów, mocne baterie
Wady - Nie wykorzystuje funkcji małżowiny usznej; może być widoczny.
Napoli Pro2 Mini Rite

Napoli Pro2 Mini Rite
Posiada system YouMatic, który automatycznie programuje się i dopasowuje do indywidualnych potrzeb, dobrze oddaje dźwięki, nawet w trudnych warunkach akustycznych. Można ręcznie ustawiać funkcję kierunkowości dźwięku.

Typ: Aparat zauszny - nosi się za uchem, powyżej małżowiny
Zalety - Dostosowany do preferencji użytkownika; tłumi sprzężenie i szumy.
Wady - Może być znacząco widoczny. Gabaryty znacząco mogą utrudniać noszenie i powodować pewien dyskomfort.

Czy aparat słuchowy Selectic to dobry wybór?

Powyższy ranking Selectic – aparaty słuchowe, nie przedstawia wszystkich modeli tej marki. Są to wybrane przez Nas rodzaje urządzeń, które są najuniwersalniejsze i spełniają najciekawsze funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z innymi typami. Reasumując, przyczyny utraty słuchu są różne – wrodzone, na które nie ma się wpływu; mechaniczne, np. przebicie błony bębenkowej; infekcyjne. Niezależnie od powodu zaburzenia słuchu ważne jest, aby sięgnąć po profesjonalną pomoc. Jednak warto zastanowić się dłużej nad wyborem i przekonać się, czy aparat słuchowy Selectic nie lepiej zastąpić innymi sprzętami. Mimo wysokiej klasy, urządzenia innych firm mogą lepiej sprzyjać Twoim preferencjom i przede wszystkim mogą być lepiej dopasowane do Twojej wady. Warto poszukać dłużej i dokładniej, gdyż zdrowie jest przecież najważniejsze.

Bibliografia

  1. Hepp, Peter. Świat w moich dłoniach: życie bez słuchu i wzroku. Wydawnictwo Credo, 2008.
  2. Przeklasa, Robert, et al. “Rola audiometrii wysokich częstotliwości w ocenie ubytku słuchu u osób narażonych na działanie hałasu przemysłowego.” Otolaryngologia 7.4 (2008): 201-206.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *