Aparaty słuchowe Selectic – opis, parametry, recenzja

Aparaty Selectic - ranking produktów na słuch

Zaburzenia słuchu są najczęstszą nieprawidłowością w funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Ludzie mogą ją nabyć, a także się z nią urodzić. Około 70% osób starszych ma problemy ze zmysłem słuchu, a u 1/5 dzieci wada ta jest dostrzegana już w wieku przedszkolnym. Jednak w każdym przypadku warto zadbać o dobranie odpowiedniego aparatu słuchowego. Czy warto więc zwrócić uwagę na apraty słuchowe firmy Selectic?


Menu:

Wybór aparatów słuchowych Selectic

Poniżej przedstawiamy aparaty słuchowe Selectic, które mogą wpaść w Państwa gusta. Jest to powiązanie eleganckiej obudowy z nowoczesną technologią, a co za tym idzie, sprzęt spełnia wysokie standardy.

Model aparatu Oticon
Parametry
Zalety i Wady
luna R R

Selectic Luna R-R
Naturalnie odwzorowuje dźwięki, rozróżnia mowę od szumu otoczenia. Ma w sobie akumulator litowo-jonowy, który daje możliwość słyszenia przez 24 godziny, dodatkowo wystarczy włożyć go do ładowarki na noc, by już rankiem były naładowane. Aparaty te są małe i proste w obsłudze. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Typ: Aparat zauszny - nosi się za uchem, powyżej małżowiny
Zalety - Duże przyciski do wyboru programów; mocniejsze baterie; dobra jakość dźwięku.
Wady - może być widoczny, np. przy spiętych czy też bardzo krótkich włosach.
Selectic Luna RC

Selectic luna R-C
Dopasowany do praktycznie każdego telefonu z Bluetooth. Kompatybilny z systemami operacyjnymi, tj. Android, iOS, Windows Phone. Sprzęt ten daje nam możliwość na odbieranie i kończenie połączeń dzięki przyciskowi na powłoce urządzenia - możesz robić to także, gdy telefon nie znajduje się bezpośrednio przy Tobie, ale w pobliżu, np. w drugim pokoju, co wpływa na wygodę użytkowania. Ten aparat słuchowy można także zamienić w bezprzewodowe słuchawki - możemy przez nie oglądać telewizję, dzięki jednej z ich funkcji.

Typ: Aparat zauszny - nosi się za uchem, powyżej małżowiny
Zalety - Możliwość połączenia z telewizorem i radiem; duże przyciski do wyborów programów, mocne baterie
Wady - Nie wykorzystuje funkcji małżowiny usznej; może być widoczny.
Napoli Pro2 Mini Rite

Napoli Pro2 Mini Rite
Posiada system YouMatic, który automatycznie programuje się i dopasowuje do indywidualnych potrzeb, dobrze oddaje dźwięki, nawet w trudnych warunkach akustycznych. Można ręcznie ustawiać funkcję kierunkowości dźwięku.

Typ: Aparat zauszny - nosi się za uchem, powyżej małżowiny
Zalety - Dostosowany do preferencji użytkownika; tłumi sprzężenie i szumy.
Wady - Może być znacząco widoczny. Gabaryty znacząco mogą utrudniać noszenie i powodować pewien dyskomfort.

Czy aparat słuchowy Selectic to dobry wybór?

Powyższy ranking Selectic – aparaty słuchowe, nie przedstawia wszystkich modeli tej marki. Są to wybrane przez Nas rodzaje urządzeń, które są najuniwersalniejsze i spełniają najciekawsze funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z innymi typami. Reasumując, przyczyny utraty słuchu są różne – wrodzone, na które nie ma się wpływu; mechaniczne, np. przebicie błony bębenkowej; infekcyjne. Niezależnie od powodu zaburzenia słuchu ważne jest, aby sięgnąć po profesjonalną pomoc. Jednak warto zastanowić się dłużej nad wyborem i przekonać się, czy aparat słuchowy Selectic nie lepiej zastąpić innymi sprzętami. Mimo wysokiej klasy, urządzenia innych firm mogą lepiej sprzyjać Twoim preferencjom i przede wszystkim mogą być lepiej dopasowane do Twojej wady. Warto poszukać dłużej i dokładniej, gdyż zdrowie jest przecież najważniejsze.

Bibliografia

 1. Hepp, Peter. Świat w moich dłoniach: życie bez słuchu i wzroku. Wydawnictwo Credo, 2008.
 2. Przeklasa, Robert, et al. “Rola audiometrii wysokich częstotliwości w ocenie ubytku słuchu u osób narażonych na działanie hałasu przemysłowego.” Otolaryngologia 7.4 (2008): 201-206.

3 myśli nt. „Aparaty słuchowe Selectic – opis, parametry, recenzja

 1. Monika Wyszewska

  Moja córka otrzymała Selectic, jako aparat z wyższej półki, jednak przez wiele dni na początku skarżyła się na bardzo niewygodny materiał, z którego był wykonany… Dopiero po wykonaniu nowego odlewu, jako tako się sprawdzał. I nie, to wcale nie była wina wcześniejszego odlewu, aparat był bardzo nienaturalnie i nieergonomicznie skonstruowany, jak na ucho rosnącego dziecka.
  Szkoda, że nie pamiętam nazwy modelu…

 2. Robert25

  Korzystałem z tych aparatów słuchowych i przyznaję, że ta firma ma trudność z otrzymaniem naturalnego dźwięku. Momentami brzmi skrzeczący dźwięk i użytkownik wcale się nie przyzwyczaja. Nie muszę chyba mówić, jak po paru godzinach noszenia takiego aparatu dokucza ból głowy?…

 3. Amira

  Na przestrzeni lat Selectic bardzo dużo stracił, mam wrażenie, ze wszystkie podzespoły są wykonane naprawdę na szybkości i bez staranności. Dwa poprzednie aparaty musiałam regularnie znosić do reklamacji. Dopiero jak wybrałam inną, mniej zawodną firmę problem minął.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventeen − thirteen =