Aparaty słuchowe – ranking polecanych produktów

jakie aparaty słuchowe są godne polecenia

Kiedy z naszym słuchem dzieje się coś nie tak, czujemy że słyszymy gorzej lub ktoś nam to sugeruje, warto udać się na bezpłatne badanie słuchu. Może się okazać, że powinniśmy zaopatrzyć się w aparat słuchowy. Wbrew pozorom nie tylko po to, aby lepiej słyszeć. Ale również po to, aby nie obciążać zbytnio drugiego zdrowego ucha. Te, tak samo jak w przypadku wzroku, nadrabia braki, szczególnie gdy niedosłuch jest duży. Obecnie aparaty słuchowe to niezwykle zaawansowane urządzenia elektroniczne. Producenci prześcigają się w tym, aby zachować jak największą moc wzmocnienia sygnału dźwiękowego. Zachowując przy tym jak najlepsze parametry urządzenia oraz aby stawały się one jak najmniej widoczne i dyskretne. Dlatego oprócz typu aparatu, można wybierać sobie również kolor obudowy, aby aparat był jak najmniej widoczny.


Menu:

Jaki aparat słuchowy wybrać?

Przede wszystkim najpierw musimy wykonać badanie słuchu. Później protetyk słuchu czyli specjalista, który znajduje się w salonie z aparatami słuchowymi zbada nasze ucho. Następnie doradzi jaki aparat warto zastosować w naszym przypadku. Mamy kilka rodzajów tego typu produktów:

 • Aparat słuchowy zauszny – jest łatwy w użyciu, ale może być najbardziej widoczny. Są jednak różne rozmiary tego typu aparatu, a korzystać mogą z niego wszyscy z każdą wadą słuchu. Jednocześnie stanowią one jedyne rozwiązanie dla osób z dużym ubytkiem słuchu.
 • Aparat słuchowy douszny – czyli inaczej wewnętrzyny. Ten typ aparatu zawsze realizowany jest na indywidualne zamówienie. Dlatego że musi być on dostosowany do naszego ucha, a jak wiemy każdy ma nieco inny kształt małżowiny. Tego typu aparat nie jest jednak dostępny dla każdego. Trzeba mieć bowiem określony rozmiar kanału słuchowego. Kanał nie może być zbyt wąski i wada narządu nie może być zbyt duża.
 • Aparat słuchowy na przewodnictwo kostne – typ aparatu, który stosuje się w zaawansowanych przypadkach, najczęściej u osób z wadami wrodzonymi ucha zewnętrznego, środkowego, a także nabytymi schorzeniami. Aparaty są bardzo dobrze ukrywane, najczęściej w oprawkach okularów.


Wybór rodzaju aparatu słuchowego zależy tak naprawdę od badania słuchu i opinii lekarza protetyka słuchowego. Aparaty słuchowe kind, aparaty słuchowe geers czy aparat słuchowy Siemens to naprawdę dobre firmy i dobre urządzenia, które dają nam możliwości rozwiązania naszego problemu. Mamy tam duży wybór. Możemy wybrać sobie też jeden z wielu programów słyszenia (np. muzyka lub program podstawowy), ale ceny są niestety wysokie.

Więc na jakie urządzenie się w końcu zdecydować?

Wiemy już, ile mamy rodzajów typu aparatów słuchowych. Wiemy też, że niezbędne jest badanie słuchu, jak jednak wybrać aparat, który będzie dla nas najlepszy? Warto porównać kilka aparatów przed ich zakupem, z różnych salonów, jak choćby geers aparaty słuchowe. Tak jak już wspomniałem koszty aparatów słuchowych są naprawdę spore. Szczególnie dla dzieci i osób dorosłych, którzy mają znacznie większe wymagania wobec aparatów słuchowych. Co jest naturalnie podyktowane ich codzienną aktywnością w różnych sytuacjach. Osoby starsze, które najczęściej korzystają z tego typu urządzeń, z reguły nie potrzebują już tak zaawansowanej technologii, która umożliwi im swobodne rozmowy podczas imprez, spotkań w restauracji, gdzie mamy wiele osób czy spokojną możliwość obejrzenia filmu w kinie, tak aby odpowiednio rozumieć mowę oraz efekty specjalne. Aparaty słuchowe dzielimy więc nie tylko ze względu na rodzaj ich budowy. Również ze względu na ich klasę oraz możliwości zastosowania.

Aparaty słuchowe – ranking polecanych produktów

Podam kilka konkretnych przykładów wybranych aparatów słuchowych dousznych, które są najmniej widoczne, a co za tym idzie najbardziej dyskretne. Wybiorę po jednym aparacie tego typu z trzech najbardziej znanych salonów. Biorąc pod uwagę najbardziej znane marki i skupiając się na urządzeniach, które można zakupić w przystępnych cenach.

1. HEARING AID X3600

Urządzenie za stosunkowo niewielkie pieniądze, które jest łatwo dostępne, zapewnia czysty wzmocniony dźwięk przy maksymalnej dyskrecji dzięki temu, że jest niewielki, a dostępność w trzech rozmiarach powoduje, że każdy może wybrać taki rozmiar, jaki będzie mu odpowiadał. Hearing Aid X3600 pomaga w rozumieniu mowy i zapewnia wyższy komfort codziennego życia.

Zestaw Hearing Aid X3600 znajdziesz TUTAJ lub w najlepszych sklepach z akcesoriami medycznymi.

2. Wixed Unique CIC Mirco

Widex Unique CIC Micro

Niewielki douszny aparat, dający możliwość wyraźnej poprawy słuchu, rozumienia mowy i kontaktu z otoczeniem w różnych warunkach, jeden z lepszych produktów przy rozsądnej cenie, choć wyższej najwyższej w zestawieniu dzisiejszego rankingu.

3. NovaSense

Geers NovaSense

Sprawdzona technologia aparatu za stosunkowo niewielkie pieniądze (nadal jednak więcej niż Hearing Aid X3600), aparat jest łatwy w obsłudze i zapewnia dobrą podstawę do lepszego słyszenia.

Aparaty słuchowe – refundacja

Przy zakupie aparatu słuchowego, możemy liczyć też na dofinansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Te przysługuje nam raz na 5 lat, dla osób powyżej 26 roku życia. Kwota jaka przysługuje dla takiego urządzenia, czyli aparat słuchowy refundacja, wynosi 700 złotych na jedno ucho. Gdy mamy stwierdzony obustronny niedosłuch, dofinansowanie wynosi 1400 złotych. Osoby poniżej 26 roku życia, mogą liczyć na dofinansowanie 2000 złotych za jedno ucho raz na 3 lata.

Nasz wybór to aparat słuchowy HEARING AID X3600!

Niestety często zdarza się, że jesteśmy tak zajęci w natłoku codziennych obowiązków, że nie mamy nawet czasu udać się do lekarza i salonu z aparatami słuchowymi. Niestety nie ma możliwości zamówienia aparatu do domu bez wcześniejszej wizyty. Dla takich osób powstał produkt, który wzmacnia czysty dźwięk, zapewniając jednocześnie dyskrecję, dzięki, ergonomicznemu designowi. Aparat słuchowy HEARING AID X3600, bo o nim mowa to świetne rozwiązanie dla osób, które mają problem z słyszeniem rozmówcy czy notorycznie bardzo głośno słuchają telewizji lub radia. Urządzenie występuje w trzech rozmiarach, zapewnia wysoką jakość dźwięku i wykonania oraz eliminuje problemy z słuchem i komunikacją.

Bibliografia

 1. Czajkowska-Kisil, Małgorzata. “Niepełnosprawność słuchowa jako przesłanka dyskryminacji.” Warszawa: Towarzystwo edukacji antydyskryminacyjnej (2012).
 2. Czyż, Anna. “Problemy komunikacyjne osób z postlingwalnym uszkodzeniem słuchu a możliwości doboru aparatów słuchowych.” Niepełnosprawność. Półrocznik Naukowy 7 (2012): 124-132.
 3. Obrycka, Anita, et al. “Implant ucha środkowego. Możliwości eliminacji niektórych ograniczeń w odbiorze dźwięku wprowadzanych przez aparaty słuchowe.” Audiofonologia (2004): 91-94.

5 myśli nt. „Aparaty słuchowe – ranking polecanych produktów

 1. dolly

  Podoba mi się to, że pokazujecie aparaty, które nie są kosmicznie drogie, tak jak to z reguły bywa. Z tych trzech akurat miałam styczność z hearing aid (sama nie noszę, ale kupowałam dla babci). Bardzo dużo się za nim nachodziłyśmy po sklepach ze sprzętem medycznym (nawet w Warszawie) były tylko 2 sklepy, które go oferowały. Nie wiem, jak jest teraz stacjonarnie, ale świetnie słyszeć, że jest dostępny przez sklep internetowy. Parę lat temu jeszcze tak nie było.
  A zachęcam, bo warto. Babia naprawdę wszystko dobrze rozumie, nie musimy powtarzać jej dwa razy i nie musi ustawiać głośno telewizora, żeby obejrzeć Klan.
  Dobra cena, jakość i do tego tyle baterii w pakiecie. A 3 rozmiary to w sam raz, od razu znalazła najwygodniejszy dla siebie.

 2. romann p.

  Miałem aparat Wixed. To była dość krótka przygoda, bo niestety nie był wygodny. Ucho męczyło się już po 4 godzinach. Zdecydowanie za szybko, w pracy nadal muszę siedzieć ok 7.
  Myślałem, że wysoka cena będzie o czymś świadczyła, ale się przeliczyłem. Aczkolwiek nie odmówię im dyskrecji – nie było praktycznie aparatu widać. To się chwali.

 3. minti

  Hmmm, ciekawi mnie ten Hearing Aid X3600, czy ktoś wie, gdzie to jest dostępne? Na więcej nie jest nas w tym momencie stać, a jeszcze nie wiemy, czy przyjdzie refundacja. Trochę martwią mnie jednak tylko 3 rozmiary. Chociaż moje ucho wydaje się dość standardowe…

  1. kayla

   Niestety, ale powiedzmy sobie szczerze – nawet czasami najdroższy aparat nie będzie odpowiedni dla danej osoby. Spotkałam wiele osób, którym nie pasowały wykonane odlewy. Np. mojej znajomej Monice do tego stopnia, ze miała poranione ucho. Póki się swojego pierwszego aparatu nie przetestuje to nie ma co mówić, że jakiś na pewno będzie zły.
   A co do Hearing Aid X3600 to znalazłam go tutaj https://hearing-aid.pl/ – wystarczyło wygooglować.

 4. liliakaz

  Chociaż tyle dobrego, że refundacja na aparaty przysługuje… Bo w innym wypadku wiele osób nie mogłoby sobie na żaden pozwolić, na pewno nie z renty albo emerytury… ich ceny są kosmiczne przecież.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

seventy two ÷ eighteen =