Aparat słuchowy Beurer – opis, parametry, recenzja

Coraz częściej występujące problemy ze słuchem sprawiają, że duża część starszych ludzi wycofuje się z życia społecznego, czując skrępowanie i nie chcąc przyznawać się do swojej przypadłości. Tymczasem zastosowanie nowoczesnej technologii w formie mało widocznych i łatwych w użyciu aparatów słuchowych ułatwia codzienne życie i jego komfort. Wybór aparatu słuchowego nie jest łatwy. Na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta marek i modeli, a których każdy ma wady i zalety.

Menu:

Aparaty słuchowe Beurer – parametry i opinie

Poniżej przedstawiamy wybrane modele aparatów słuchowych marki Beurer.

Model aparatu
Dane techniczne
Zalety i wady
BEURER HA 50

1. BEURER HA 50 - aparat słuchowy Beurer to aparat typu zausznego. Ergonomiczna budowa i niewielkie wymiary ułatwiają jego użytkowanie. Może być stosowany zarówno za prawym jak i lewym uchem. Wyposażony dodatkowo w reduktor szumów, co poprawia jakość słyszenia. W zestawie znajdują się 3 nakładki umożliwiające dostosowanie aparatu do budowy ucha.
 • Typ: zauszny
 • Wzmocnienie maksymalne: 40 dB
 • Maksymalna głośność: 128 dB
 • Zakres częstotliwości: 100–6000 Hz
 • Wymiary produktu: 40 x 40 x 10 mm
 • Jest to bardziej zaawansowany model tej marki wzbogacony o reduktor szumów i o większym zakresie częstotliwości. Jednocześnie jednak jest droższy. Niektórzy klienci wskazują jednak jako wady niedokładne dopasowanie do ucha skutkujące piszczeniem oraz brak zabezpieczenia przed zbytnim zwiększeniem głośności.
  BEURER HA 20

  2. BEURER HA 20 - aparat słuchowy typu zausznego, który poprawia jakość słyszenia zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Ergonomiczna budowa sprawia, że codzienne stosowanie jest przyjemniejsze i mniej zauważalne. Dostosowany do prawego i lewego ucha. W komplecie znajdują się 3 nakładki oraz 2 baterie typu LR754.
 • Typ: zauszny
 • Wzmocnienie maksymalne: 40 dB
 • Maksymalna głośność: 128 dB
 • Zakres częstotliwości: 200–5000 Hz
 • Wymiary produktu: 40 x 40 x 12 mm
 • Jest to najtańszy i najprostszy aparat słuchowy marki Beurer o niższym niż pozostałe zakresie częstotliwości. Niestety zdarza się, że ciężko dostosować go do ucha, co skutkuje piszczeniem.

  Czy warto kupić aparat słuchowy Beurer?

  Aparaty słuchowe marki Beurer to aparaty z niższej półki cenowej są więc dostępne dla każdej kieszeni. Są to aparaty typu zausznego, w teorii nadają się więc do stosowania przy większych ubytkach słuchu. Jednak z uwagi na niezbyt zaawansowana technologię i podstawowe funkcje, nie możemy liczyć na profesjonalną i znaczną poprawę słyszenia. Mimo wszystko mogą polepszyć jakość funkcjonowania osobom z problemami słuchowymi. Wyższy model HA 50 wyposażony jest w redukcję szumów i ma szerszy zakres częstotliwości.

  Produkty marki Beurer mogą czasem sprawiać problemy w użytkowaniu, szczególnie początkującym. Klienci wśród wad wymieniali w szczególności trudność w dopasowaniu wkładki do ucha przez co aparat piszczał.

  Podsumowanie

  Ponieważ wybór aparatu słuchowego jest bardzo indywidualną sprawą i wymaga idealnego dopasowania, radzimy dobrze zastanowić się nad wyborem i przyjrzeć jak najszerzej ofercie rynkowej. Szczególnie, że jako produkt osobisty aparat słuchowy nie może być zwrócony do sklepu po zakupie. Upewnijmy się zatem, że przemyśleliśmy ten zakup.

  Bibliografia

  1. Senderski, Andrzej. “Rozpoznawanie i postępowanie w zaburzeniach przetwarzania słuchowego u dzieci.” Otorynolaryngologia 13.2 (2014): 77-81.
  2. Skrzypek, Aleksandra, et al. “Ocena niedosłuchu u osób powyżej 60. roku życia korzystających z aparatów słuchowych.” Otolaryngologia Polska 68.1 (2014): 25-29.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *