Amol na szumy uszne i ból ucha: czy domowe sposoby pomogą?

Czy amol na szumy uszne i problemy z bólem w obrębie ucha to dobry pomysł?

Amol od blisko wieku stanowi element podstawowego wyposażenia wielu domowych apteczek. Ten dostępny bez recepty, składający się z wielu olejków naturalnych płyn stosowany jest zapobiegawczo oraz w celu zwalczania konkretnych objawów chorobowych. Czy amol pomaga na szumy uszne? Jak bezpiecznie stosować ten leczniczy płyn?

W przypadku występujących sporadycznie problemów z uszami wiele osób sięga po sprawdzone, domowe sposoby gwarantujące szybką poprawę stanu zdrowia. Niektóre produkty apteczne używane są w domach z pokolenia na pokolenie. Tak jest w przypadku płynu Amol, którego szeroki zakres zastosowania powoduje, że jest używany w zapobieganiu wielu dolegliwości. Wśród nich można wymienić zarówno przeziębienia, ból ucha, problemy grzybiczne czy właśnie szumy uszne.

Spis treści:

  1. Dlaczego płyn amol czasem jest stosowany na szumy uszne?
  2. Pozostałe właściwości lecznicze i ich wpływ na ludzkie zdrowie
  3. Jak stosować amol przy różnych dolegliwościach?
  4. Skutki uboczne i przeciwwskazania

Czy amol na szumy uszne lub ból ucha to metoda, która naprawdę pomaga?

Ze względu na bogaty skład Amol uznawany jest za lekarstwo na różnorodne dolegliwości. Wiele osób stosuje amol na ból ucha oraz szumy uszne. Dzięki bardzo dużej ilości cennych olejków, mających między innymi działanie przeciwutleniające oraz odkażające amol na szumy uszne może być naprawdę skuteczny. Jego działanie oczyszczające oraz odkażające mogą mieć bardzo korzystny wpływ na narząd słuchu, zarówno w przypadku pojawienia się objawów zatkania uszu jak i w momencie wystąpienia dyskomfortu spowodowanego ich bólem.

Składniki, które mogą okazać się szczególnie pomocne w walce z szumami usznymi to przede wszystkim różnorodne olejki, wśród których wymienić można:

  • Olejek Cynamonowy, którego działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwutleniające[1] czynią go jednym z najbardziej wartościowych składników.
  • Olej Goździkowy, cechujący się silnym działaniem przeciwgrzybiczym[2], odkażającym oraz znieczulającym.
  • Olejek Cytrynowy, posiadający w swoim składzie wysoką zawartość przeciwutleniaczy. Polecany jest również w przypadku przeziębienia oraz gorączki, które często towarzyszą występującym problemom z uszami.

Jakie inne właściwości lecznicze posiada amol?

Bogaty skład płynu Amol sprawia, że stosowany jest on wielu domach na różnorodne dolegliwości. Dzięki temu, że Amol posiada tak wiele wartościowych olejków w składzie, doskonale sprawdzi się również u osób, które cierpią na:

  • Różne problemy związane z narządem słuchu, oprócz szumów usznych wiele osób stosuje amol na przewiane ucho. Wiele mówi się również o skuteczności płynu amol na zapalenie ucha.
  • Problemy z górnymi drogami oddechowymi,[3]
  • Bóle mięśni, które mogą być zwalczane za pomocą olejku z mięty pieprzowej występującego w Amolu.
  • Problemy z trawieniem, na które bardzo skuteczny jest olejek lawendowy występujący w składzie płynu.
  • Przeziębienia, na które Amol zalecany jest również zapobiegawczo. Jego regularne stosowanie przyczynia się do wzmocnienia odporności.
  • Ślady po ukąszeniach owadów. Warto wspomnieć, że występujący w składzie olejek cynamonowy wykazuje również właściwości pomocne w odstraszaniu komarów, dzięki czemu płyn może służyć zapobiegawczo przeciw ewentualnym ukąszeniom.

Jak stosować amol na szumy uszne?

Metoda, która wykorzystuje amol na szumy uszne jest bardzo prosta, wyróżnia się również łatwością wykonania oraz stosunkowo szybkim czasem działania. W zależności od nasilenia problemu oraz jego rodzaju można włożyć do ucha nasączoną amolem gazę lub posmarować nim miejsce, w którym odczuwany jest dyskomfort. Przed wprowadzeniem płynu do narządu słuchu warto jednak dowiedzieć się jak wprowadzić amol do ucha, aby było to bezpieczne.

Nasączenie gazy lub płatka kosmetycznego

Wystarczy jedynie nasączyć Amolem płatek kosmetyczny i delikatnie umieścić w uchu, w którym pojawił się dyskomfort. Można zostawić go tam na dłuższy czas lub całą noc. Natomiast w przypadku bólu ucha założyć na głowę opaskę lub czapkę, które mogą dodatkowo rozgrzać chore ucho, dzięki czemu metoda ta będzie bardziej efektywna.

Posmarowanie bolącego miejsca

Druga metoda również wiąże się z delikatnym posmarowaniem Amolem miejsca, w którym odczuwany jest dyskomfort i pozostawienie tak ucha do wyschnięcia. Aby ułatwić sobie tę czynność można również użyć gazy lub po prostu zrobić to za pomocą palca. Warto przy tym, aby chwilę przed tą czynnością umyć dłonie i rozpocząć od użycia niewielkiej ilości Amolu, aby sprawdzić, czy nie pojawią się ewentualne niepożądane reakcje.

Skutki uboczne i przeciwwskazania

Bezpieczne i rozsądne stosowanie płynu, jakim jest Amol powinno przynieść satysfakcjonujące efekty, jednak przed użyciem produktu warto zrobić test na fragmencie skóry, aby upewnić się, czy produkt nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Jednak, gdy dana osoba zastanawia się, czy amol pomaga na szumy uszne oraz wszelkiego rodzaju ból występujący w uchu warto wymienić sytuacje, gdy należałoby zrezygnować z tej metody leczenia. Wśród nich wyróżnić można:

  • Bardzo silny ból ucha utrudniający słyszenie lub normalne funkcjonowanie.
  • Wystąpienie reakcji alergicznej po użyciu Amolu na fragmencie skóry.
  • Zaczerwienienia, pieczenie lub inne niepokojące objawy.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia wyżej wymienionych niepożądanych objawów warto skontaktować się ze specjalistą, który być może do głównej metody leczenia objawów takich jak ból ucha dołączy stosowanie leczniczego preparatu, jakim jest amol.

Podsumowanie

Domowe sposoby mogą okazać się jednak bardzo efektywne w przypadku gdy pojawią się pierwsze objawy dyskomfortu w uchu lub gdy ból jest delikatny i nie trwa zbyt długo. Amol na szumy w uszach to metoda domowego leczenia, której warto spróbować choćby ze względu na to, że wyróżnia się ekonomicznością oraz szybkim czasem działania.

Bibliografia

  1. [1] – https://www.hindawi.com/journals/ecam/2014/642942/
  2. [2] – https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10773525.2018.1447320?journalCode=yjoh20
  3. [3] – http://www.czytelniamedyczna.pl/2428,ocena-klinicznej-przydatnoci-preparatu-amol-w-leczeniu-niezytlw-glrnych-drlg-odd.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

six × one =