Inteligentne wzmacniacze słuchu – opinie specjalistów

wzmocnienie słuchu

Nie słyszysz dobrze i trudno Ci zrozumieć, co inni mówią do Ciebie? Jeśli masz wadę słuchu, a aparat słuchowy jest dla Ciebie zbyt kosztowny, na rynku dostępny jest wzmacniacz słuchu, który jak obiecują producenci – sprawi, że będziesz słyszeć wyraźniej. Czy jednak, aby na pewno? Opinie o urządzeniu są zróżnicowane, jedni polecają, drudzy zdecydowanie odradzają zakup produktu. Wśród tych, którzy do wzmacniacza słuchu nastawieni są negatywnie, są protetykowie słuchu. Czym jest, budzący kontrowersje inteligentny wzmacniacz słuchu?

Przeznaczenie wzmacniaczy słuchu

Traktowany jako zamiennik aparatu słuchowego, jak jednak uświadamiają specjaliści – niesłusznie. Wzmacniacz słuchu jest to urządzenie skierowane do osób, które mają problemy słuchowe, tzn. słyszą źle i niewyraźnie. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, tzn. po 50 roku życia, które cierpią na niedosłuch. Występują u nich problemy w rozumieniu mowy, co wpływa na pogorszenie jakości życia. Seniorzy w wyniku schorzenia odczuwają dyskomfort – często zadają ponownie pytanie lub proszą o powtórzenie wypowiedzi. W ten sposób komunikacja jest dla chorego problematyczna. Wzmacniacz słuchu rozwiązuje problem – wzmacnia dźwięk.

Wzmacniacze słuchu – dobra czy zła inwestycja?

Urządzenie ma swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi – zwracają uwagę na wygodę i komfort w noszeniu – inteligentne wzmacniacze słuchu wygodnie leżą w uchu, a ich mała wielkość sprawia, że nie rzucają się w oczy. Opinie drugich dotyczące wzmacniaczy słuchu są lawiną krytyki. Tym na co oponenci zwracają szczególną uwagę, jest działanie urządzenia, które według nich – zamiast pomagać, szkodzi. Wzmacniacze słuchu nie posiadają funkcji regulacji. Nie można dostosować ich do stopnia zaawansowania problemu słuchu.

Inteligentny wzmacniacz słuchu z ładowarką – wygoda i komfort

Wzmacniacze słuchu występują w wersji z ładowarką. Są proste w obsłudze – nie wymagają wymiany baterii. Posiadają wbudowany akumulator, który jest ładowany za pomocą stacji, dołączonej w pakiecie do urządzenia.

Inteligentny wzmacniacz słuchu – opinie użytkowników

Według opinii specjalistów ma to duże znaczenie, gdyż dopasowanie wartości wzmocnienia dźwięku jest konieczne do jak najlepszego rozumienia mowy. Wzmacniacze słuchu podgłaśniają mowę, ale jednocześnie również inne dźwięki, które pojawiają się w otoczeniu.

Stefan, 64 lata: Inteligentny wzmacniacz słuchu spowodował, że komunikacja stała się dla mnie jeszcze bardziej uciążliwa. Zamiast słyszeć swojego rozmówcę, na pierwszym planie dominował hałas uliczny i szumy. Nie tego oczekiwałem od produktu. Jestem rozczarowany i czuję się oszukany.

Krystyna, 58 lat: Wzmacniacz słuchu bardzo mnie zawiódł. Od kilku lat cierpię na niedosłuch, szukając rozwiązania problemu w komunikacji, trafiłam na pozytywne opinie dotyczące tego urządzenia. Skusiłam się na zakup wzmacniacza słuchu, który nie spełnił moich oczekiwań – rozmowy wcale nie stały się prostsze, a ja czułam, że zamiast poprawiać, mój słuch się pogarsza.

Możesz zostawić odpowiedź, lub trackback ze swojej strony.

5 komentarzy to “Inteligentne wzmacniacze słuchu – opinie specjalistów”

 1. Hipolit Jabłoński napisał(a):

  Z własnego doświadczenia bym tutaj wszystkich ostrzegał! Sam fakt jak wzmacniacze się nazywają per se, wskazuje, że są czymś gorszym, czymś, czego raczej nie powinniśmy używać, chyba, że w ostateczności. I ja w takiej sytuacji byłem… ale to nie zadziałało. Stracony czas i pieniądze. Klasyka gatunku.

 2. Mirosław Chmielewski napisał(a):

  Z wzmacniaczami słuchu jest ten problem, który jest z głośnikami. Powiedzmy, że czegoś nie słyszysz – nagłaśniasz. Jest okay. Ale po całym czasie słuchania na takiej głośności – twój słuch się pogarsza. Nie słyszysz. Znowu podgłasniasz. I generalnie tak w mojej wizji działają wzmacniacze.

 3. Zofia Zawadzka napisał(a):

  Czyli jak?

 4. Mirosław Chmielewski napisał(a):

  W wielkim skrócie:
  Krótkoterminowo – pozwalają słyszeć.
  Długoterminowo – sprawiają, że wada słuchu jest coraz gorsza a degeneracja następuje szybciej.

 5. Serafina Tomaszewska napisał(a):

  Hej, zamiast wzmacniacza możecie kupić aparat słuchowy Hearing Aid X3600. Obecnie sobie luźno używam i naprawdę, bez porównania, zwłaszcza, że na rzecz Hearing Aid X3600 porzuciłam nie działające wzmacniacze.

Zostaw komentarz

Strona powstała dzięki WordPress